Supi-Turnaus

XVIII SUPI-TURNAUS

TAMPEREELLA 7.-8.9.2013

Katso pdf-muotoinen turnauskutsu tästä.


TURNAUSINFO löytyy tästä word-dokusta


TULOKSET

Lauantaina 7.9.2013:

A-tytöt
Lohko A:
(Espoo Lentis, Vilppulan Tähti, Someron Pallo, Raision Loimu Apassit)

Kenttä 1:                        
 9.30 Loimu Apassit - VilTä             1-2 (25-10, 21-25, 11-15)
10.20 Espoo Lentis  - SoPa              2-0 (25-14, 25-17)
11.10 VilTä         - Espoo Lentis      0-2 (11-25, 22-25)
12.00 Espoo Lentis  - Loimu Apassit     1-2 (22-25, 27-25, 14-16)
12.50 SoPa          - Loimu Apassit     0-2 (18-25, 10-25)
13.40 VilTä         - SoPa              2-0 (25-23, 25-16)

Lohko B:
(Maskun Kataja Kärpät, Euran Raiku, Kalevan Lentopallo, TT-Volley)

Kenttä 2         Linnainmaan koulu (uusi sali)        Tulos

 9.30 TT-Volley    - EuRa               0-2 (12-25, 8-25)
10.20 KaLe         - TT-Volley          2-0 (25-14, 25-9)
11.10 Masku Kärpät - KaLe               1-2 (25-22, 15-25, 6-15)
12.00 EuRa         - Masku Kärpät       2-0 (25-18, 25-23)
12.50 KaLe         - EuRa               1-2 (14-25, 25-20, 14-16)
13.40 TT-Volley    - Masku Kärpät       1-2 (22-25, 25-18, 10-15)

Sijoitusottelut:

Kenttä 1:
14.30 01 Espoo Lentis - KaLe       2-1 (18-25, 26-24, 15-9)      välierä
15.20 02 EuRa         - Apassit    2-0 (25-9, 25-22)             välierä
16.10    KaLe         - Apassit    2-0 (25-22, 25-22)            sijat 3.-4. 
17.00    EuRa         - Espoo      2-0 (25-14, 30-28)            sijat 1.-2.

Kenttä 2:   
14.30 03 VilTä        - TTV        2-0 (25-16, 25-21)            ristikkäisottelu
15.20 04 Masku        - SoPa       2-0 (25-18, 25-20)            ristikkäisottelu
16.10    TTV          - SoPa       0-2 (17-25, 24-26)            sijat 7.-8.
17.00    VilTä        - Masku      2-0 (25-14, 25-15)            sijat 5.-6.

Loppusijoitukset:
1. Euran Raiku
2. Espoo Lentis
3. Kalevan lentopallo
4. Raision Loimu Apassit 
5. Vilppulan Tähti
6. Maskun Kataja Kärpät
7. Someron pallo
8. TT-Volley

C-tytöt
Lohko A, kenttä 1, Sammon keskuslukio:
(Puma-Volley, Nurmon Jymy, Euran Raiku, Vesilahden Visa)

Lohko B, kenttä 2, Sammon keskuslukio:
(Team Tavast Volley, Salpis, Lempäälän Kisa 99, Espoo Lentis)

Kenttä 1:                        
 9.30 LeKi 99     -  Espoo Lentis            2-0 (25-12, 25-17)
10.20 EuRa        -  Puma                    2-1 (21-25, 25-19, 15-13)
11.10 Salpis      -  Se-Le 00                2-0 (25-17, 25-3)
12.00 Puma        -  VesVi                   2-0 (25-9, 25-18)
12.50 Salpis      -  Espoo Lentis            2-0 (25-10, 25-13)
13.40 LeKi 99     -  Salpis                  2-0 (25-14, 25-17)

Kenttä 2: 
 9.30 Salpis      - TT-Volley                2-0 (25-13, 25-14)
10.20 Se-Le 00    - LeKi 99                  0-2 (14-25, 11-25)
11.10 Jymy        - EuRa                     1-2 (25-27, 25-20, 14-16)
12.00 Espoo Lentis- Se-Le 00                 0-2 (18-25, 21-25)
12.50 Se-Le 00    - TT-Volley                2-0 (25-15, 25-23)
       
Kenttä 3:
 9.30 VesVi       - EuRa                     0-2 (11-25, 11-25) 
10.20 Jymy        - VesVi                    2-0 (25-9, 28-18)
11.10 TT-Volley   - EspooLentis              2-0 (25-14, 25-19)
12.00 LeKi 99     - TT-Volley                2-0 (25-17, 25-7)
12.50 Puma        - Jymy                     1-2 (25-17, 20-25, 12-15)

SIJOITUSOTTELUT:
Kenttä 1:             
14.30 EuRa        - Salpis                   2-0 (25-18, 25-12)        välierä
15.20 Salpis      - LeKi                     0-2 (19-25, 12-25)        sijat 3-4
16.10 EuRa        - Jymy                     0-2 (19-25, 15-25)        sijat 1-2 

Kenttä 2:
14.30 LeKi        - Jymy                     0-2 (23-25, 20-25)        välierä
15.20 VesVi       - TTV                      2-0 (25-23, 25-22)        sijat 7-8

Kenttä 3: 
14.30 Puma        - SeLe                     2-0 (25-19, 25-20)        sijat 5-6

Loppusijoitukset:
1. Nurmon Jymy
2. Euran Raiku
3. Lempäälän Kisa
4. Salpis
5. Puma Volley
6. Seinäjoki-Lentis
7. Vesilahden Visa
8. TT-Volley
9. Espoo Lentis

C-pojat

Loppusijoitukset:
1. Kauhavan Wisa
2. Vilppulan Tähti
3. Lempäälän Jyry
4. Ylöjärven Ryhti
5. Narvi Pallo
6. Maskun Kataja Tervaportti

Otteluohjelma word-muotoisena löytyy tästä

Sunnuntaina 8.9.2013:

B-tytöt
Lohko A, kenttä 1, Sammon keskuslukio:
(Vilppulan Tähti, Raision Loimu Apassit, Ylöjärven Pallo, Laihian Luja)

 9.30 Tähti       -  YPa                     2-0 (25-13, 25-9)
10.20 LaLu        -  Apassit                 1-2 (20-25, 25-18, 13-15)
11.10 Apassit     -  Tähti                   2-0 (28-26, 25-12)
12.00 Tähti       -  LaLu                    0-2 (23-25, 21-25)
12.50 YPa         -  LaLu                    0-2 (11-25, 9-25)
13.40 Apassit     -  YPa                     2-0 (25-12, 25-9)

Lohko B, kenttä 2, Sammon keskuslukio:
(Seinäjoki Lentis 98, TT-Volley, JyväsLentis, Ylöjärven Ryhti)

 9.30 YlöR        -  TT-Volley               2-0 (25-13, 25-15)
10.20 Se-Le 98    -  JyväsLentis             0-2 (11-25, 8-25)
11.10 TT-Volley   -  Se-Le 98                2-0 (25-9, 25-13)
12.00 JyväsLentis -  YlöR                    0-2 (18-25, 14-25)
12.50 Se-Le 98    -  YlöR                    0-2 (9-25, 12-25)
13.40 TT-Volley   -  JyväsLentis             2-0 (25-21, 25-22)

Lohko C, kenttä 3, Sammon keskuslukio:
(LP-Kangasala, Lempäälän Kisa 98/99, Loimaan Jankko, Espoo Lentis)

 9.30 LP-Kang     - Jankko                   0-2 (19-25, 14-25)
10.20 Espoo       - LeKi 98/99               1-2 (14-25, 25-18, 8-15)
11.10 LeKi 98/99  - LP-Kang                  0-2 (18-25, 21-25)
12.00 LP-Kang     - Espoo                    0-2 (24-26, 22-25)
12.50 Jankko      - Espoo                    2-0 (25-14, 25-23)
13.40 LeKi 98/99  - Jankko                   2-1 (22-25, 25-15, 16-14)

Lohko D, kenttä 4, Linnainmaan koulu (vanha sali):
(Lempäälän Kisa, Euran Raiku, Vantaan Lentopallo Black, Maskun Kataja Ässät)

 9.30 LeKi        - Black                    2-0 (25-9, 25-19)
10.20 Ässät       - EuRa                     2-0 (25-14, 25-23)
11.10 EuRa        - LeKi                     0-2 (12-25, 11-25)
12.00 LeKi        - Ässät                    2-0 (25-16, 25-16)
12.50 Black       - Ässät                    2-1 (25-18, 19-25, 15-5)
13.40 EuRa        - Black                    0-2 (18-25, 16-25)

Sijoitusottelut 1-4, kenttä 1, Sammon keskuslukio:

14.30 01 A1/Apassit    - B1/YlöR             2-0 (25-18, 25-16)
15.20 02 C1/LeKi 98/99 - D1/LeKi             0-2 (10-25, 11-25)
16.10    YlöR          - LeKi 98/99          2-0 (25-16, 25-21)        sijat 3.-4.         
17.00    Apassit       - LeKi                0-2 (22-25, 21-25)        sijat 1.-2.

Sijoitusottelut 5-8, kenttä 2, Sammon keskuslukio:

14.30 03 A2/LaLu     - B2/TT-Volley          2-1 (25-20, 23-25, 15-9)
15.20 04 C2/Jankko   - D2/Black              1-2 (25-21, 17-25, 5-15)
16.10    TT-Volley   - Black                 0-2 (18-25, 14-25)        sijat 7.-8.
17.00    LaLu        - Jankko                2-0 (25-14, 25-22)        sijat 5.-6.

Sijoitusottelut 9-12, kenttä 3, Sammon keskuslukio:

14.30 05 A3/Tähti    - B3/JyväsLentis        0-2 (18-25, 22-25)
15.20 06 C3/Espoo    - D3/Ässät              0-2 (16-25, 10-25)
16.10    Tähti       - Espoo                 2-0 (25-8, 25-12)         sijat 11.-12.
17.00    JyväsLentis - Ässät                 2-0 (25-14, 25-22)        sijat 9.-10.

Sijoitusottelut 13-16, kenttä 4,Linnainmaan koulu (vanha sali):

14.30 07 A4/YPa      - B4/Se-Le 98           2-0 (25-22, 25-14)
15.20 08 C4/LP-Kang  - D4/EuRa               1-2 (18-25, 25-17, 12-15)
16.10    Se-Le 98    - LP-Kang               1-2 (25-15, 12-25, 6-15)  sijat 15.-16.
17.00    YPa         - EuRa                  1-2 (18-25, 28-26, 8-25)  sijat 13.-14.

Loppusijoitukset:
 1. Lempäälän Kisa
 2. Raision Loimu Apassit
 3. Ylöjärven Ryhti
 4. Lempäälän Kisa 98/99
 5. Laihian Luja
 6. Loimaan Jankko
 7. Vantaan Lentopallo Black
 8. TT-Volley
 9. JyväsLetis
10. Maskun Kataja Ässät
11. Vilppulan Tähti
12. Espoo Lentis
13. Euran Raiku
14. Ylöjärven Pallo
15. LP-Kangasala
16. Seinäjoki Lentis 98

B-pojat
Lohko A, kenttä 1, Sammon keskuslukio:
(Ylöjärven Ryhti, Kauhavan Wisa, Vilppulan Tähti, Salpis)

Kenttä 1:
10.00 YlöR     - VilTä    2-1 (19-25, 25-16, 15-11)
10.50 Salpis   - KaWi     1-2 (18-25, 25-18, 12-15)
11.40 VilTä    - Salpis   1-2 (22-25, 25-19, 15-17)
12.30 KaWi     - VilTä    2-0 (25-17, 25-16)
13.20 Salpis   - YlöR     0-2 (21-25, 13-25)
14.10 KaWi     - YlöR     0-2 (22-25, 17-25)

SIJOITUSOTTELUT:
15.00 Salpis   - VilTä    1-2 (28-26, 20-25, 8-15)       sijat 3.-4.
15.50 YlöR     - KaWi     2-0 (25-23, 25-18)             sijat 1.-2.

Loppusijoitukset:
1. Ylöjärven Ryhti
2. Kauhavan Wisa
3. Vilppulan Tähti
4. Salpis

D-tytöt 6 vs 6

Loppusijoitukset:
1. Maskun Kataja
2. Vilppulan Tähti
3. Lempäälän Kisa 01
4. Euran Raiku
5. Ylöjärven Ryhti 2
6. Maskun Kataja Villikissat
7. Ylöjärven Ryhti 1 

Otteluohjelma word-muotoisena löytyy tästä

D-tytöt 4 vs 4

Loppusijoitukset:
1. Naarasleijonat
2. Koijärven Kunto Smurffit
3. Koijärven Kunto Diamonds
4. Vilppulan Tähti
5. Espoo Lentis
6. LP-Kangasala

Otteluohjelma word-muotoisena löytyy tästä

D-pojat

Loppusijoitukset:
1. Kauhavan Wisa
2. Maskun Kataja Tervaportti
3. Vilppulan Tähti 1
4. Maskun Kataja Oivanen
5. Rikalavolley
6. Vilppulan Tähti 2
7. Ylöjärven Ryhti
8. Puma-Volley 

Otteluohjelma word-muotoisena löytyy tästä



Supiturnauksen tuloksia vuodelta 2012
Supiturnauksen tuloksia vuodelta 2011
Supiturnauksen tuloksia vuodelta 2010

Paluu takaisin