Paluu takaisin

Supi-Turnaus

XVII SUPI-TURNAUS

TAMPEREELLA 15.-16.9.2012

Katso pdf-muotoinen turnauskutsu tästä.


Osallistumismaksu 70 eur/joukkue.
Jos samasta seurasta on 3 tai useampi joukkue, maksu on 60 eur/joukkue.

Lauantaina 15.9.2012:

E-tytöt Pohjois-Hervannan koululla, Opiskelijankatu 29.
Lohko A, kenttä 1:
(Maskun Kataja Leobardit, Ylöjärven Ryhti 2, Euran Raiku 2, Nurmon Jymy Pippurit)

 9:30  Leobardit -  EuRa 2               YlRy 2
10.20  Pippurit  -  YlRy 2               EuRa 2 
11.10  YlRy 2    -  Leobardit            Pippurit 
12.00  Leobardit -  Pippurit             EuRa 2 
12.50  EuRa 2    -  Pippurit             Leobardit
13.40  YlRy 2    -  EuRa 2               Pippurit

Lohko B, kenttä 2:
(Maskun Kataja Gebardit, Ylöjärven Ryhti 1, Euran Raiku 1, Euran Raiku 3)
 9.30  EuRa 3    -  YlRy 1               EuRa1
10.20  EuRa 1    -  EuRa 3               Gebardit
11.10  Gebardit  -  EuRa 1               YlRy 1
12.00  YlRy 1    -  Gebardit             EuRa 3
12.50  EuRa 1    -  YlRy 1               Gebardit
13.40  EuRa 3    -  Gebardit             YlRy 1

Sijoitusottelut, kenttä 1:

14.30 01 A1          -  B2               A2
15.20 02 B1          -  A2               B2
16.10    01 Häviäjä  -  02 Häviäjä       01 Voittaja     (sijat 3-4) 
17.00    01 Voittaja -  02 Voittaja      02 Häviäjä      (sijat 1-2) 

Sijoitusottelut, kenttä 2:

14.30 03 A3          -  B4               A4
15.20 04 B3          -  A4               B4
16.10    03 Häviäjä  -  04 Häviäjä       03 Voittaja     (sijat 7-8) 
17.00    03 Voittaja -  04 Voittaja      04 Häviäjä      (sijat 5-6) 

Tulokset:

1. Maskun Kataja, Leopardit
2. Nurmon Jymy
3. Maskun Kataja, Gepardit
4. Ylöjärven Ryhti
5. Euran Raiku 1
6. Euran Raiku 2
7. Euran Raiku 3

C-tytöt Kaukajärven vapaa-aikatalo, Käätykatu 3 ja Hervannan ammattikoulu, Hepolamminkatu 10.
Lohko A, kenttä 1, Kaukajärven Vapaa-aikatalo:
(Vilppulan Tähti 2, Lempäälän Kisa -98, Espoo Lentis, TT-Volley)
 9.30  VilTä 2   -  Espoo Lentis  2-0 (25-3,25-4)
10.20  TT-Volley -  LeKi -98      0-2 (7-25, 9-25)
11.10  LeKi -98  -  VilTä 2       2-0 (25-6, 25-15)
12.00  VilTä 2   -  TT-Volley     2-0 (25-6, 25-8)
12.50  Espoo     -  TT-Volley     2-1 (25-11, 23-25, 15-8)
13.40  LeKi -98  -  Espoo Lentis  2-0 (25-14, 25-1)   

Lohko B, kenttä 2, Kaukajärven Vapaa-aikatalo:
(Vammalan Lentopallo Impreza, Oriveden Ponnistus, Espoo Lentis -98, Ylöjärven Ryhti)
 
 9.30  Impreza   -  Espoo-98      2-0 (25-14, 25-14)
10.20  YlRy      -  OrPo          0-2 (19-25, 14-25)
11.10  OrPo      -  Impreza       2-0 (25-11, 25-10)
12.00  Impreza   -  YlRy          0-2 (3-25, 23-25)
12.50  Espoo-98  -  YlRy          0-2 (9-25, 9-25)
13.40  OrPo      -  Espoo-98      2-0 (25-12, 25-18)

Lohko C, kenttä 3, Kaukajärven Vapaa-aikatalo:
(Vammalan Lentopallo Forester, Vilppulan Tähti 1, Loimaan Jankko, Ylöjärven Pallo)
 9.30  Forester  -  Jankko        0-2 (19-25, 23-25)
10.20  Ypa       -  VilTä 1       0-2 (4-25, 10-25)
11.10  VilTä 1   -  Forester      2-0 25-13, 25-15)
12.00  Forester  -  Ypa           2-1 (25-20, 22-25, 15-7)
12.50  Jankko    -  Ypa           2-0 (25-22, 25-21)
13.40  VilTä 1   -  Jankko        2-0 (25-19, 25-20)

Lohko D, Hervannan ammattikoulu:
(Lempäälän Kisa -99, Euran Raiku -98, Alihärmän Kisa, Virtain Veikot)
 9.30  LeKi-99  -  Kisa                  EuRa-98
10.20  VirtVe   -  EuRa-98               Kisa
11.10  EuRa-98  -  LeKi-99               VirtVe
12.00  LeKi-99  -  VirtVe                Kisa
12.50  Kisa     -  VirtVe                LeKi-99
13.40  EuRa-98  -  Kisa                  VirtVe

Sijoitusottelut, kenttä 1, Kaukajärven Vapaa-aikatalo:
14.30  LeKi-98  - OrPo            1-2 (25-15, 17-25, 12-15)     (välierä)
15.20  VilTä 1  - EuRa            1-2 (18-25, 25-22, 11-15)     (välierä)
16.10  LeKi -98 - VilTä 1         0-2 (22-25, 16-25)            (sijat 3-4) 
17.00  OrPo     - EuRa            2-0 (25-20, 25-21)            (sijat 1-2) 

Sijoitusottelut, kenttä 2 Kaukajärven Vapaa-aikatalo:
14.30  VilTä 2  - YlöR            0-2 (10-25, 16-25)            (välierä)  
15.20  Jankko   - VirtVe          0-2 (25-27, 15-25)            (välierä)
16.10  VilTä 2  - Jankko          2-0 (25-12, 25-21)            (sijat 7-8) 
17.00  YlöR     - VirtVe          2-0 (25-14, 25-13)            (sijat 5-6) 

Sijoitusottelut, kenttä 3, Kaukajärven Vapaa-aikatalo:
14.30  Espoo Lentis - Impreza     0-2 (14-25, 26-25)            (välierä)
15.20  Forester     - LeKi-99     2-0 (25-14, 25-22)            (välierä)
16.10  Espoo Lentis - LeKi -99    0-2 (13-25, 14-25)            (sijat 11-12) 
17.00  Impreza      - Forester    0-2 (17-25, 6-25)             (sijat 9-10) 

Sijoitusottelut, kenttä 4, Hervannan ammattikoulu:
14.30 07 A4          -  B4               C4
15.20 08 C4          -  D4               A4
16.10    07 Häviäjä  -  08 Häviäjä       07 Voittaja     (sijat 15-16) 
17.00    07 Voittaja -  08 Voittaja      08 Häviäjä      (sijat 13-14)  

Lopputulokset:
 1. OrPo
 2. EuRa
 3. VilTä 1
 4. LeKi -98
 5. YlöR
 6. VirtVe
 7. VilTä 2
 8. Jankko
 9. VaLePa Forrester
10. VaLePa Impreza
11. LeKi -99
12. Espoo Lentis
13. YPa
14. Espoo -98
15. Kisa
16. TT-volley
C-pojat Hervannan ammattikoululla, Hepolammink. 10.
kenttä 1:
(Virtain Veikot, Lempäälän Jyry, Ylöjärven Ryhti)
10.20  YlRy   -  VirtVe                  Jyry
11.10  VirtVe -  Jyry                    YlRy
12.00  Jyry   -  YlRy                    VirtVe

13.40  YlRy   -  VirtVe                  Jyry
14.30  VirtVe -  Jyry                    YlRy
15.20  Jyry   -  YlRy                    VirtVe



Sunnuntaina 16.9.2012:

D-tytöt 4-pelaajaa Pohjois-Hervannan koulu, Opiskelijankatu 29.

Lohko A:
Seinäjoki Lentis Tennarit, Nurmon Jymy Pionit, Vilppulan Tähti, Vesilahden Visa

Lohko B:
Seinäjoki Lentis Tikkarit, Team Tavast Volley, LP-Kangasala, Ylöjärven Ryhti, Oriveden Ponnistus Pirpanat

Kenttä 1
 9:30  YlöR      -  Pirpanat             Tikkarit
10.20  VilTä     -  Tennarit             LP-Kang 
11.10  LP-Kang   -  Tikkarit             YlöR
12.00  Tennarit  -  VesVi                Pionit
12.50  LP-Kang   -  Pirpanat             VesVi 
13.40  YlöR      -  LP-Kang              Pirpanat
 

Kenttä 2
 9:30  LP-Kang   -  TT-Volley            Tennarit
10.20  Tikkarit  -  YlöR                 TT-Volley 
11.10  Pionit    -  VilTä                VesVi
12.00  Pirpanat  -  Tikkarit             LP-Kang
12.50  Tikkarit  -  TT-Volley            VesVi


Kenttä 3
 9:30  VesVi     -  VilTä                Pionit
10.20  Pionit    -  VesVi                Pirpanat
11.10  TT-Volley -  Pirpanat             Tikkarit
12.00  YlöR      -  TT-Volley            VilTä
12.50  Tennarit  -  Pionit               VilTä


SIJOITUSOTTELUT:
Kenttä 1
14:30 01  A1          - B2               A4             
15:20     01 Häviäjä  - 02 Häviäjä       01 Voittaja     (sijat 3-4)
16:10     01 Voittaja - 02 Voittaja      02 Häviäjä      (sijat 1-2)  

Kenttä 2
14:30 02  B1  - A2                       B4
15:20     A4  - B4                       A3              (sijat 7-8) 
  
Kenttä 3
14:30     A3  - B3                       B5              (sijat 5-6) 


Lopputulokset:
1. Vilppulan Tähti
2. Seinäjoki Lentis Tikkarit
3. Seinäjoki Lentis Tennarit
4. Team Tavast Volley
5. Oriveden Ponnistus Pirpanat
6. Nurmon Jymy Pionit
7. Ylöjärven Ryhti
8. Vesilahden Visa
9. LP-Kangasala

D-tytöt 6-pelaajaa Kaukajärven vapaa-aikatalo, Käätykatu 3.

Lohko A:
Maskun Kataja 1, Loimaan Jankko, Euran Raiku, Lempäälän Kisa-00

Kenttä 1
 9:30  Kataja 1  -  EuRa                 Jankko
10.20  LeKi-00   -  Jankko               EuRa
11.10  Jankko    -  Kataja 1             LeKi-00 
12.00  Kataja 1  -  LeKi-00              EuRa 
12.50  EuRa      -  LeKi-00              Kataja 1
13.40  Jankko    -  EuRa                 LeKi-00

Lohko B:
Maskun Kataja 2, Vammalan Lentopallo, Salon Viesti, Lempäälän Kisa-01

 
Kenttä 2
 9:30  LeKi-01 -  VaLePa                 Viesti
10.20  Viesti  -  LeKi-01                Kataja2
11.10  Kataja2 -  Viesti                 VaLePa 
12.00  VaLePa  -  Kataja2                LeKi-01
12.50  Viesti  -  VaLePa                 Kataja2
13.40  LeKi-01 -  Kataja2                VaLePa
Sijoitusottelut:
Kenttä 1
14:30 01  A1          - B2               A2             
15:20 02  B1          - A2               B2             
16:10     01 Häviäjä  - 02 Häviäjä       01 Voittaja     (sijat 3-4)
17:00     01 Voittaja - 02 Voittaja      02 Häviäjä      (sijat 1-2)  

Kenttä 2
14:30 03  A3          - B4               A4 
15:20 04  B3          - A4               B4
16:10     03 Häviäjä  - 04 Häviäjä       03 Voittaja     (sijat 7-8)
17:00     03 Voittaja - 04 Voittaja      04 Häviäjä      (sijat 5-6) 

Lopputulokset:
1. Jankko
2. EuRa
3. VaLePa
4. Viesti
5. LeKi -00
6. Kataja 1 
7. LeKi -01
8. Kataja 2

D-pojat Linnainmaan koulu, vanha sali, Linnainmaank. 12

Lohko A:
Vammalan Lentopallo Fusion, Ylöjärven Ryhti Blue, Vilppulan Tähti-01, Raision Loimu 1

Kenttä 1
 9:30  Fusion    -  VilTä-01      2-0 (25-16, 25-6)      
10.20  Loimu 1   -  YlöR Blue     2-0 (25-22, 25-19)     
11.10  YlöR Blue -  Fusion        2-1 (25-21, 8-25, 15-9)
12.00  Fusion    -  Loimu 1       0-2 (19-25, 21-25)     
12.50  VilTä-01  -  Loimu 1       0-2 (8-25, 16-25)      
13.40  YlöR Blue -  VilTä-01      2-0 (25-14, 25-14)     

1. Loimu 1
2. YlöR Blue
3. VaLePa Fusion
4. VilTä-01

Lohko B:
Vilppulan Tähti-00, Ylöjärven Ryhti Yellow, Virtain Veikot, Raision Loimu-2

 
Kenttä 2   
 9:30  Loimu 2  -  Yellow         1-2 (17-25, 25-17, 10-15)
10.20  Veikot   -  Loimu 2        2-0 (25-18, 25-15)       
11.10  VilTä-00 -  Veikot         2-0 (25-12, 25-21)       
12.00  Yellow   -  VilTä-00       0-2 (14-25, 7-25)        
12.50  Veikot   -  Yellow         2-0 (25-11, 25-17)       
13.40  Loimu 2  -  VilTä-00       0-2 (13-25, 12-25)       

Lohko B:
1. VilTä-00
2. VirtVe
3. YlöR Yellow
4. Loimu 2
Sijoitusottelut:
Kenttä 1
14:30 Loimu 1  - VirtVe           1-2 (25-15, 21-25, 11-15)    (välierä)       
15:20 VilTä-00 - YlöR Blue        2-0 (25-23, 25-16)           (välierä)
16:10 Loimu 1  - YlöR Blue        2-0 (25-17, 25-23)           (sijat 3-4)
17:00 VirtVe   - VilTä -00        1-2 (28-30, 18-25, 6-15)     (sijat 1-2)  

Kenttä 2
14:30 VaLePa Fusion - Loimu 2     2-0 (25-9, 25-6)             (välierä)
15:20 YlöR Yellow   - VilTä-01    2-0 (25-13, 25-19)           (välierä)
16:10 Loimu 2       - VilTä -01   0-2 (23-25, 14-25)           (sijat 7-8)
17:00 VaLePa Fusion - YlöR Yellow 2-0 (25-5, 25-18)            (sijat 5-6) 

Lopputulokset

1. VilTä -00
2. VirtVe
3. Loimu 1
4. YlöR Blue
5. VaLePa Fusion
6. YlöR Yellow
7. VilTä -01
8. Loimu 2

B-tytöt Hervannan ammattikoulu: Hepolammink. 10.

Lohko A:
Supi-Volley, Myllyojan Masters, Nurmon Jymy, Jyväslentis

Kenttä 1
 9:30  Supi        -  Jymy                     Masters
10.20  Jyväslentis -  Masters                  Jymy
11.10  Masters     -  Supi                     Jyväslentis 
12.00  Supi        -  Jyväslentis              Jymy 
12.50  Jymy        -  Jyväslentis              Supi
13.40  Masters     -  Jymy                     Jyväslentis

Lohko B:
Vilppulan Tähti, Espoo Lentis, Virtain Veikot, Salpis-1

 
Kenttä 2
 9:30  Salpis-1 -  Espoo                       Veikot
10.20  Veikot   -  Salpis-1                    VilTä
11.10  VilTä    -  Veikot                      Espoo 
12.00  Espoo    -  VilTä                       Salpis-1
12.50  Veikot   -  Espoo                       VilTä
13.40  Salpis-1 -  Veikot                      Espoo

Lohko C
Kalevan Lentopallo, Koijärven kunto, Salpis-2

 
Kenttä 3
10.20  Salpis-2 -  KaLe                        KoiKu
11.10  KoiKu    -  Salpis-2                    KaLe  
12.00  KaLe     -  KoiKu                       Salpis-2
Sijoitusottelut:
Kenttä 1
14:30   A4 - B4                                A1             
15:20   A1 - B1                                C1             
16:10   C1 - A1                                B1
17:00   B1 - C1                                A1

Kenttä 2
14:30   A2 - B2                                C2             
15:20   C2 - A2                                B2             
16:10   B2 - C2                                A2

Kenttä 3
14:30   A3 - B3                                C3             
15:20   C3 - A3                                B3             
16:10   B3 - C3                                A3
Lopputulokset:
 1. KaLe
 2. Jyväslentis
 3. VilTä
 4. Espoo Lentis
 5. KoiKu
 6. Supi
 7. Salpis 1
 8. Nurmon Jymy
 9. Salpis 2
10. Myllyojan Masters
11. VirtVe

B-pojat Linnainmaan koulu, uusi sali, Linnainmaank. 12

RikalaVolley, Vilppulan Tähti, Ylöjärven Ryhti, Humppilan Yri, Kauhavan Wisa

Kenttä 1
 9.30  VilTä   -  YlRy            0-2 (23-25, 11-25)
10.20  YlRy    -  Rikala          2-1 (25-17, 22-25, 15-12)
11.10  Rikala  -  Wisa            2-0 (25-14, 25-14)
12.00  VilTä   -  Wisa            0-2 (20-25, 20-25)
12.40  Yri     -  Rikala          0-2 (21-25, 17-25)
13.30  Wisa    -  YlRy            2-1 (25-21, 21-25, 15-13)
14.20  Yri     -  Wisa            1-2 (17-25, 25-21, 9-15)
15.10  Rikala  -  Viltä           2-0 (25-10, 25-20)
16.00  YlRy    -  Yri             2-1 (23-25, 25-13, 15-10)
16.50  Yri     -  VilTä           0-2 (25-27, 21-25)

Lopputulokset

1. Rikalavolley
2. YlöR
3. Wisa
4. VilTä
5. Yri


Ilmoittautumiset ja tiedustelut

Anne Kojo 0400-911691 tai anne.kojo@nic.fi
Aikaa on jatkettu, Ilmoittautumiset 5.9. mennessä, kiitos.



Supiturnauksen tuloksia vuodelta 2011
Supiturnauksen tuloksia vuodelta 2010

Paluu takaisin